Výtvarný obor

Svět kolem nás vnímáme každý různě, různými smysly. A různě ho také reflektujeme. Někdo rád tančí, jiný hraje, ten hovoří, tamten rád píše a někdo zase tvoří, maluje, modeluje, vystřihují, lepí….

V ZUŠ Harmony pomáháme dětem zdokonalovat se a učit se dalším technikám malby, kresby, keramiky. Učíme se vnímat svět kolem sebe, všímat si barev, tvarů, pohybu, světla, stínů. Přeměňovat svojí bohatou fantazii ve skutečnost.

Svůj pohled na svět děti prezentují na výstavách pro veřejnost. Jsou to zajímavé pohledy, které se každoročně umisťují na předních místech ve výtvarných soutěžích.

Děti v Harmony prožívají úžasnou radost z toho, jak jsou šikovné a úspěšné. Nacházejí nové kamarády se stejným zájmem, je nám spolu dobře

Vernisáž ,,NA CHODBÁCH”

Dnes se konala vernisáž výtvarného oboru, pod taktovkou Tibora Rozsnyó a Hany Grodlové. Kdo ji nestihl, může se pokochat ve fotogalerii

Střípky z výstavy

Úspěch v soutěži

Vernisáž a vyhlášení výsledků 15. ročníku regionální výtvarné a literární soutěže pořádané ZUŠ Řevnice.

1.místo ve výtvarné Barbora Formánková a čestné uznaní Vilém Holeček.

1. místo v literární časti Barbora Formánková.

Moc gratulujeme

Výtvarná soutěž
DDM Nymburk pořádal keramickou soutěž “Kočičí svět” . Soutěže se zúčastnilo 246 keramiků.
II. Kategorii ovládly holky z naší ZUŠ Harmony, Dolní Břežany
1.místo Nikol Kučerová, Kateřina Kopalová ,(H.Šimková-pedagog).
Moc gratulujeme

Vernisáž

8.6. proběhla slavnostní vernisáž prací žáků výtvarného oboru, jejíž součástí bylo pěvecké vystoupení žáků paní učitelky Bínové.

Děkujeme za účast a slova chvály

Průřez výtvarných prací za celý rok

Pojďte se s námi pokochat výtvory, které děti tvořily v rámci květinové výzvy

Distanční výuka Venduly Parezové s nejmenšími dětmi. Téma: Zvířátka na polárním kruhu

Distanční výuka – výtvarka Hany Šimkové, věk dětí 6-13 let, téma podzim

Distanční výuka – výtvarka Venduly Parezové, skupina 5 -7letých dětí, kombinovaná technika a jejich ztvárnění podzimu.

Výtvarná soutěž 2020 – Voda v zahradě, vyhlášená Českým zahrádkářským svazem

umístění naší ZUŠ:
1. místo –  Šárka Kopalová
2. místo Vendula Vonášková
6. místo Karolína Janečková

Výstava v Betlémské kapli

Žáci z výtvarného oboru, pod taktovkou H. Šimkové, vystavovali svůj betlém v životní velikosti na Vánoční výstavě v pražské Betlémské kapli.

Vánoční jarmark

Úspěch v soutěži TO JE HLÍNA alt

„To je hlína“ je soutěžní charitativní přehlídka pro děti v několika uměleckých oborech, kterou pořádá Nadace Modrá rybka. Naše děti uspěly – viz výherní listina-gratulujeme. Umělecká díla dětí i umělců, kteří svoji tvorbu poskytnou jako dar,se prodávají v dražbě a její výtěžek slouží k dobročinným účelům.

Výsledky Nadace modrá rybka

Úspěšné talentové zkoušky ze třídy p. učitelky Hany Šimkové

Eliška Lálová úspěšně zvládla přijímací talentové zkoušky na dvě umělecké školy:
1) Střední umělecká škola Václava Hollara – Hollarka
Vyšší odborná škola a Střední umělecká škola Václava Hollaraobor : Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu
Přijata: pořadí 2. místo

2) Střední umělecká škola textilních řemesel
obor: Ateliér nových médií
Přijata: pořadí 3. místo

Anisa Samadi, která opět úspěšně zvládla přijímací talentové zkoušky na střední uměleckou školu:
3/ Střední umělěcká škola ART ECON
obor: Herní grafický design
Přijata: pořadí 4. místo

Velká gratulace:-)

Divadlo Ta Fantastika

ZUŠ Harmony spolupracovala s divadlem Ta Fantastika na projektu Galerie talentů. Divadlo pořádá trvalou výstavu dětských obrázků, tentokrát na téma z představení  “Alenka v říši divů”. Za odměnu účasti v programu dostali autoři obrázků pozváni na již zmíněné představení.

Naši školu úspěšně  reprezentoval Ondra Tománek a Petra Vodičková.

Gratulujeme

Výtvarný obor vytvořil prodejní panenky

Letos na podzim byla ZUŠ Harmony oslovena Dětským baletem Praha s návrhem vytvoření panenky – tanečnice právě pro UNICEF. Naši žáci se okamžitě vrhli do práce, vytvořili spoustu návrhů a pak vybrali tu nejkrásnější. Koncem října se pak “narodila” krásná romantická panenka Lada. Je oblečena do růžových nadýchaných šatiček, ozdobena růžovou mašlí, obličej jí rámují dlouhé hnědé vlásky a nohy jsou obuty do tanečních střevíčků. Lada nyní hledá novou rodinu, už brzy bude určena “k adopci” nebo půjde do aukce.

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak naše panenka vypadá a jak vznikala.

Pokud se Vám zalíbila, můžete se účastnit 19. -20. listopadu AUKCE v Divadle RockOpera v Praze.

Přejeme vám hodně radosti ze zakoupené panenky a také z toho, že jste mohli pomoci.

Hana Šimková, učitelka výtvarky

Vernisáž výstavy prací žáků VO v Regionálním informačním centru Dolní Břežany
Ukázky prací žáků výtvarného oboru