Svět kolem nás vnímáme každý různě, různými smysly. A různě ho také reflektujeme. Někdo rád tančí, jiný hraje, ten hovoří, tamten rád píše a někdo zase tvoří, maluje, modeluje, vystřihují, lepí….
V ZUŠ Harmony pomáháme dětem zdokonalovat se a učit se dalším technikám malby, kresby, keramiky. Učíme se vnímat svět kolem sebe, všímat si barev, tvarů, pohybu, světla, stínů. Přeměňovat svojí bohatou fantazii ve skutečnost.
Svůj pohled na svět děti prezentují na výstavách pro veřejnost. Jsou to zajímavé pohledy, které se každoročně umisťují na předních místech ve výtvarných soutěžích.

Děti v Harmony prožívají úžasnou radost z toho, jak jsou šikovné a úspěšné. Nacházejí nové kamarády se stejným zájmem, je nám spolu dobře.

Pedagogové

Hana Šimková

Josef Kovář

Úspěšné talentové zkoušky ze třídy p. učitelky Hany Šimkové

Eliška Lálová úspěšně zvládla přijímací talentové zkoušky na dvě umělecké školy:
1) Střední umělecká škola Václava Hollara – Hollarka
Vyšší odborná škola a Střední umělecká škola Václava Hollaraobor : Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu
Přijata: pořadí 2. místo

2) Střední umělecká škola textilních řemesel
obor: Ateliér nových médií
Přijata: pořadí 3. místo

Anisa Samadi, která opět úspěšně zvládla přijímací talentové zkoušky na střední uměleckou školu:
3/ Střední umělěcká škola ART ECON
obor: Herní grafický design
Přijata: pořadí 4. místo

Velká gratulace:-)

Divadlo Ta Fantastika

ZUŠ Harmony spolupracovala s divadlem Ta Fantastika na projektu Galerie talentů. Divadlo pořádá trvalou výstavu dětských obrázků, tentokrát na téma z představení  “Alenka v říši divů”. Za odměnu účasti v programu dostali autoři obrázků pozváni na již zmíněné představení.

Naši školu úspěšně  reprezentoval Ondra Tománek a Petra Vodičková.

Gratulujeme

Výtvarný obor vytvořil prodejní panenky

Letos na podzim byla ZUŠ Harmony oslovena Dětským baletem Praha s návrhem vytvoření panenky – tanečnice právě pro UNICEF. Naši žáci se okamžitě vrhli do práce, vytvořili spoustu návrhů a pak vybrali tu nejkrásnější. Koncem října se pak “narodila” krásná romantická panenka Lada. Je oblečena do růžových nadýchaných šatiček, ozdobena růžovou mašlí, obličej jí rámují dlouhé hnědé vlásky a nohy jsou obuty do tanečních střevíčků. Lada nyní hledá novou rodinu, už brzy bude určena “k adopci” nebo půjde do aukce.

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak naše panenka vypadá a jak vznikala.

Pokud se Vám zalíbila, můžete se účastnit 19. -20. listopadu AUKCE v Divadle RockOpera v Praze.

Přejeme vám hodně radosti ze zakoupené panenky a také z toho, že jste mohli pomoci.

Hana Šimková, učitelka výtvarky

.

Vernisáž výstavy prací žáků VO v Regionálním informačním centru Dolní Břežany
Ukázky prací žáků výtvarného oboru