Taneční obor

K hudbě patří neodmyslitelně pohyb. Je to ten nejpřirozenější způsob vyjadřování.

V ZUŠ Harmony pracujeme s dětmi od šesti let. Učíme se vnímat své vlastní tělo a prostor kolem sebe, rozvíjíme hudební cítění a pohybovou spolupráci. Vedeme děti k vyváženému držení těla, zlepšení pružnosti, obratnosti, koordinace a k vytváření zdravých pohybových návyků. Rozvíjíme jejich sílu a flexibilitu, vytrvalost, vůli a hudební a prostorové cítění. V improvizaci pěstujeme schopnost se kreativně a autenticky vyjadřovat. Věnujeme se různým druhům tance – klasickému i současnému. Podle specializace žáků navazuje na jeden z hlavních vyučovaných předmětů Taneční praxe, ve které prohlubujeme individuální i skupinový taneční projev, podněcujeme tvořivé schopnosti a pěstujeme smysl pro vzájemnou pohybovou souhru. Děti v jejím rámci také připravují choreografie na veřejná taneční vystoupení.

Pedagogové

Sabina Bažantová – vedoucí oddělení

BEST WORLD DANCE GROUP
 
V neděli 8.1. nás reprezentoval taneční obor na finálovém kole soutěže Best World Dance Group v Praze.
Dívky získaly 2x 3. místo a jedno 2. místo v kategorii junioři za baletní sólo a dua ve výrazovém tanci.
Zlato pak vybojovaly v kategorii Elite – Contemporary Dance . 1. místo v této věkové kategorii získalo sólo i skupinová choreografie Hide & Seek.
Děkujeme všem rodičům a paní ředitelce za podporu. Teď už nás čeká příprava na soutěž v německém Selbu a kvalifikace na Dance World Cup 2023 v Jihlavě. Držte nám palce .
Sabina Bažantová, vedoucí tanečního oboru

ZUŠ HARMONY NA DANCE LIFE

Od 4. do 6.11. probíhal na Brněnském výstavišti již 9. ročník největšího tanečního festivalu u nás – Dance Life! Dívky z tanečního oboru tak nesměly chybět a na brněnské Expo si jely na víkend zatančit a zlepšit tak své nejen taneční a fyzické dovednosti, ale i stmelit kolektiv a podpořit paní učitelku Sabinu, která jako jedna z mála vybraných lektorů měla tu čest vést na letošním ročníku 3 taneční workshopy. Akce se účastnili tanečníci všech možných stylů z celé republiky i sousedních státu. Součástí Dance Life bylo například i Gala, kde vystupovaly taneční konzervatoře, nejlepší taneční soubory a skupiny, Danza Life Cup (soutěž v latinsko-amerických a standardních tancích), konkurz do Royal Ballet School, soutěž ve stepu a mnoho dalšího. Pro více informaci můžete navštívit webové stránky festivalu
Pro všechny dívky to byl veliký zážitek a zisk nedocenitelných zkušeností!

ÚSPĚCH TANEČNÍHO OBORU

Dne 29.10. 2022 se tanečnice tanečního oboru ZUŠ Harmony pod vedením Sabiny Bažantové účastnily soutěže Best World Dance Group v Praze.
Dívky nejenže porotu ochromily svými výkony, ale i pedagožka Sabina byla oceněna za výjimečné choreografie.
Získaly jsme tato umístění:
Jitka Horváthová se svým sólem Titanium vybojovala 3. místo v kategorii Scénický tanec – Děti
Claudia Lukander a Ela Hončíková získaly nádherné 2. místo se svým duem Telephone v kategorii Scénický tanec – Junioři
Dívky ze 4.-6. ročníku se svou skupinové choreografií Fallout získaly 2. místo
Jessica Bažantová, Valerie Kopecká a Daniela Vávrová byly oceněny 2. místem v kategorii Show Dance – Elita s triem na podpatcích Me & My Girls.
Naše nejstarší dívky (5. ročník – II. stupeň) vyhrály 1. místo se skupinovou choreografií Boyfriend v kategorii Scénický tanec – Elita
Na soutěži si zasoutezila i paní učitelka Sabina se svými kolegyněmi z tanečního souboru Dance 4 People a se svým triem Framed rovněž vyhráli 1. místo v kategorii Scénický tanec – dospělí.
Všem děvčatům děkujeme za krásnou reprezentaci a moc gratulujeme

 

SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI

17.9. se uskutečnily tradiční Svatováclavské slavnosti, kde za ZUŠku vystoupil – Taneční obor pod vedením Sabiny Bažantové, který zpracoval krásný pohádkový příběh – Lví král a kapela Harmony band pod vedením Jirky Žáka, která zahrála skladby z oblasti populární, rockové a jazzové hudby.

 

RUSALKA

Již dvě vyprodaná představení Rusalky mají za sebou naše tanečnice ze ZUŠ Harmony. Poslední dvě vystoupení s choroegrafií od Martina Šintáka je čekají tento víkend a pokud máte čas, jeďte se na Rusalku k památníku Antonína Dvořáka podívat! Přinášíme vám pár fotografií.

 

VIDEOKLIP

2.6. vyšel nový videoklip k písni Za Milion od zpěvačky Dely. Zdají se vám tanečnice podvědomé? Ano! jsou to vybrané tanečnice ZUŠ Harmony společně s naši pedagožkou Sabinou Bažantovou, která pro klip dělala i samotnou choreografii. Podívejte se a dejte nám vědět, jak se vám líbí!! další klip, kde dívky účinkovaly vyjde již 9.7.
Dívky se účastnily soutěže M-Cup v Praze.
V kategorii “Děti – Moderní tanec” porazily 7 týmů a vyhrály tak 1. místo s choreografií “Nymfy”.
V kategorii “Senior – Moderní tanec” vybojovaly 2. místo s choreografií “Barbaři” a také v kategorii “Senior – Moderní tanec – trio” dostaly medaile za 2. místo.
Dívkám i jejich trenérce Sabině moc gratulujeme a přejeme jim další úspěchy v nadcházejících událostech

 

 

Dne 19.3. se studentky tanečního oboru pod vedením Sabiny Bažantové účastnily soutěže Slánské tančení a opět cinkaly medaile!

V kategorii Výrazový tanec Děti ziskal dívky 3.-5. ročníku s choreografií Nymfy nádherné 2. místo za svou choreografii  mezi celkovými 7 týmy. Konkurence byla opravdu silná a pro dívky to byla teprve druhá soutěž, ale neskutečně zabojovaly, pilně dřely a jejich práce přinesla ovoce
V kategorii Výrazový tanec Junioři tančily naše nejstarší dívky a získaly 3. místo z 8 zúčastněných škol a týmů za choreografii Barbaři.
Všem dívkám moc gratulujeme a přejeme další úspěchy na nadcházející soutěže této sezóny ❤️
Taneční obor opět boduje❤️
8.1. se nejstarší dívky tanečního oboru účastnily 1. soutěže v novém roce a nastartovaly tak úspěšně rok 2022.
Za skupinovou choroegrafii Barbaři získaly dívky 2. Místo
1. místo za sólo v kategorii Scénický a výrazový tanec získala Ella Profousová s tancem Hallo
2. místo v té samé kategorii získala Nikola Míková za sólo Duch
1. místo za duet a plný počet bodů získala naše paní učitelka Sabina Bažantová se svou svěřenkyní Alex Mádrovou.
Gratulujeme!
Nyní uz se dívky chystají na mezinárodní postupové soutěže v březnu. Držte jim palce ✊✊

 

 

Taneční obor opět boduje

Soutěž Best World Dance Group

4 x 1.místo

3x 2. místo

Obrovská gratulace

Contemporary kategorie Teens 13-15 let

– 1. místo Helča Šantová

– 2. místo Daniela Vávrová

Kategorie Elite 16-19 let

– 1. místo Valerie Kopecká

– 2. místo Jessica Bažantová

Kategorie Contemporary duet Teens

– 1. místo Helča Šantová a Vali Kopecká

Scénický a Výrazový tanec junioři  10-12 let

– 2. místo za choroegrafii Voda

Contemporary skupina Teens 13-15 let

– 1. místo choreografie Fire on Fire

 

 

Slánské tančení 

V dubnu se 5 děvčat pod vedením Sabiny Bažantové zúčastnilo taneční on-line soutěže Slánské Tančení. Soutěž se lišila od ostatních tím, že se hodnotilo i zpracování videa, střih, práce s kamerou a jak byl tanec choroegraficky uzpůsoben na kameru. Soutěžily jsme v kategorii Výrazový tanec – sólo a prvních 5 míst bylo našich .

 1. místo Valerie Kopecká – Experience,
 2. místo Helena Šantová – Losing Game,
 3. místo Viki Lukander – Someone Like You, 4. místo Ella Profousová – Lost On You a 5.místo Daniela Vávrová – Chasing Memories ❣️

Holky rovněž z cca 150 choreografii získaly cenu poroty za nejlepší videa a Valerie Kopecká získala ocenění Celkový vítěz Slánského tančení ze všech kategorii. Obrovská gratulace! Jsme pyšní!

 

 

Dance World Cup

Koncem května se vybrané dívky z tanečního oboru účastnily mezinárodní taneční soutěže Dance World Cup. Po úspěchu na Slánském tančení následovala další úspěšná událost . Z celkových 20 choreografií v kategorii Sólo Contemporary / Moderní tanec jsme získaly:

 1. místo Helena Šantová – Losing Game
 2. místo Valerie Kopecká – Experience
 3. místo Natálie Suchánková – Sinking
 4. místo Daniela Vávrová – Chasing Memories
 5. místo Victoria Lukander – Someone Like You
 6. místo Ella Profousová – Lost On You
 7. místo Veronika Dráberová – You Haven’t Seen The Last Of Me

V kategorii Duet Contemporary / Moderní tanec se umístily Valerie Kopecká a Helena Šantová na 2. místě z 5 s choroegrafií The Bad Inside Me

Máme velkou radost!

 

 

 

Čáslavský Čtyřlístek

Poslední soutěží letošní sezóny byl Čáslavský Čtyřlístek. A byl jakousi třešničkou na dortu za touhle úspěšnou, i když Covidovou, taneční sezonou a my jsme proto moc šťastné a těšíme se na příští rok, který snad přinese více radosti a offline akcí a budeme se moci podívat na prkna divadel a soutěži u nás i v zahraničí.

Kategorie Děti – Sólo Moderní tanec

 1. místo z 5 Ela Hončíková – Just Like Fire

Kategorie Junioři – Sólo Moderní tanec (celkem 16 choroegrafií v této kategorii)

 1. místo Valerie Kopecká
 2. místo Helena Šantová
 3. misto Natálie Suchánková
 4. místo Daniela Vávrová
 5. místo Viki Lukander
 6. místo Ella Profousová

Nyní se už dívky připravují na závěrečné vystoupení 28.6. od 17:00, které se bude konat venku před Základní uměleckou školou Harmony a na poslední natáčení

 

 

Holky ze ZUŠ HARMONY  ovládly přední místa

Dne 27.3. 2021 se vybrané dívky z tanečního souboru účastnily mezinárodní soutěže Best World Dance Group On-line. V disciplíně Contemporary Dance, Sólo, Teens (13-15 let) jsme v konkurenci dalších 9 tanečních studií/škol obsadily krásná místa na stupni vítězů

1. místo s maximálním počtem bodů a zároveň cenu poroty “THE BEST SÓLO” obdržela Helena Šantová se svou choreografií „Losing Game“. Helenka tak získala postup na mezinárodní finále v květnu a startovné zdarma! Moc gratulujeme!!!

Na 2. místě ve stejné kategorii se s totožným počtem bodů umístily Victoria Lukander  s choreografí „Someone Like You“ a Ella Profousová s tancem „Lost On You”!

Na 4. místě se umístila Daniela Vávrová se svým tanečním vystoupením „Chasing Memories“ ❣️

A na 6. místě pak skončila Verunka Dráberová s tancem „You Haven’t seen the last of me“

V kategorii Contemporary dance, sólo, děti (6-10 let) 2. místo obsadila Ela Hončíková se svou choreografií „Just Like Fire“

Všem dívkám z tanečního oboru moc gratulujeme! Jsme na ne velmi pyšní a přejeme ji spoustu úspěchu v dalších soutěžích ❤️

Taneční soutěž

27.9. 2020 se dívky z tanečního oboru ZUŠ Harmony, pod vedením Sabiny Bažantové, účastnily zemského kola taneční soutěže Best World Dance Group. Mezi 36 choreografiemi se jim podařilo získat nádherné 2. místo za obě choreografie ve stylu Contemporary i Show Dance a navíc byly organizátory soutěže pozvány na festival tance v Disneylandu a dostaly grant 500 Eur. Holky jsou skvělé, udělaly obrovský kus práce. Gratulujeme.

Svatováclavský taneční koktejl

Dne 19.9. 2020 se tanečnice ZUŠ Harmony pod vedením Sabiny Bažantové rozhodly, že předvedou, co v nich je a co si připravily na Svatováclavské slavnosti (které byly z důvodu koronavirové situace zrušeny). Dívky zatančily pro své nejbližší nacvičenou choreografii a společně tak alespoň tancem v malém kruhu rodiny a přátel oslavily tento den.

A jak že se u nás tančí? Podívejte se na naše video!

DANCE WORLD CUP

8.3. 2020 se naše tanečnice Helena Šantová a Valerie Kopecká, pod vedenim Sabiny Bažantové, zúčastnily kvalifikace na světovou soutěž Dance World Cup v kategorii Junior Lyrical Duet a získaly v obrovské konkurenci skvělých tanečních škol umístění 7 místo ze 13!!!! Moc gratulujeme.

Naše holky porazily i některé opravdu špičkové školy a my jsme na ne moc pyšní.

Novoroční show

17.1. se ve Společ. centru v Jesenici uskutečnila Novoroční show tanečního a dramatického oboru ZUŠ Harmony pod vedením S. Bažantové, A. Kovářové a Š. Ullrichové. Diváci měli možnost vidět celovečerní představení plné tance, hereckých scén, zábavné moderace, kostýmů, skvělé hudby, nádherných kulis, prostoru a mnoho dalšího ☺️. Pozváni na tento večer přijali i profesionální tanečníci a hosté jako Falcon Dance Company, taneční pár Vojtěch Vráblík a Klára Havlová a Evil Dancers. Celý večer byl naplněn fantastickou energií a vše se krásně povedlo. Děkujeme všem tanečníkům, hercům, učitelům a rodičům.

Těšíme se příště!

Mezinárodní soutěž WCOPA

Závěrečné vystoupenín Tanečního oboru

MIX FESTIVAL ŘEVNICE
Tématem letošního festivalu byly ŽIVLY. Naše holky z tanečního oboru, pod vedením Sabiny Bažantové, připravily choreografii Play with fire.
Děkujeme ZUŠ Řevnice za pozvání a krásně strávené odpoledne:-))

 

ZUŠ OPEN 2019

1.6. se konal celorepublikový happening základních uměleckých škol. Naše škola se účastnila, společně se ZUŠkama ze Středočeského kraje, ZUŠ Parády na zámku Liteň.  Osobně se přijela podívat i Alice Nellis, která je patronkou literárně-dramatického oboru. Byl to krásný, tvořivý den:-)

Novoroční vystoupení žáků tanečního a dramatického oddělení

Dne 18.ledna 2019 se v Salesiánském divadle v Praze konalo Novoroční vystoupení žáků tanečního a dramatického oddělení pod vedením Sabiny Bažantové, Alice Kovářové a Markéty Javorkové. Jako hosté vystoupily profesionální taneční skupiny PopBalet a Evil Dancers. Všem děkujeme za skvělé výkony a krásnou atmosféru. Bylo to úžasné!

Svatováclavské slavnosti
Letošní Svatováclavské slavnosti byly opravdu jedinečné. Například byl veřejnosti po 100 letech zpřístupněn zámecký areál a proběhla první bohoslužba.
Slavnostní program slavností odstartovali žáci tanečního oddělení pod vedením Sabiny Bažantové s tanečním vystoupením Pomáda. Následně proběhla exhibice Sabiny Bažantové a její taneční partnerky Amálky.
Samozřejmě nechyběla dobrá muzika v podání ZUŠ Harmony bandu.
Děkujeme, že jste nás přišli podpořit :-)

Taneční představení Ze života hmyzu

12. dubna měly děti z prvních a vyšších ročníků tanečního oboru možnost shlédnout divácky náročné, ale velmi působivé představení současného tance Ze života hmyzu, inspirované dramatem bratří Čapků. Výborně je společně vytvořilo, nazkoušelo a interpretovalo 13 studentů třetího ročníku pražské taneční Konzervatoře Duncan Centre pod vedením absolventky konzervatoře, choreografky Heleny Ratajové. Na závěr proběhla krátká beseda s tvůrci a přítomné děti dostaly příležitost si spolu se staršími tanečníky vyzkoušet, co všechno obnáší být součástí sehrané ,,mravenčí armády”.

Vystoupení tanečního oboru 31.1.2017

Poslední lednový den proběhlo v do posledního místa zaplněném divadelním sále taneční konzervatoře Duncan Centre Novoroční vystoupení tanečního oboru. Jednotlivé choreografie Petry Doležalové se střídaly s klavírními skladbami v podání Anežky a Zdeňky Hančových a pestrým večerem diváky provedly žákyně dramatického oboru Eliška Moravová a Barbora Melišková. Povedený večer si užili nejen diváci, ale i účinkující. Děkujeme všem za hojnou účast a těšíme se na viděnou v dalším pololetí.

První zlato tanečního oboru
Čarodějnice 2016
Společné vystoupení žáků tanečního a klavírního oddělení