K hudbě patří neodmyslitelně pohyb. Je to ten nejpřirozenější způsob vyjadřování.
V ZUŠ Harmony pracujeme s dětmi od šesti let. Učíme se vnímat své vlastní tělo a prostor kolem sebe, rozvíjíme hudební cítění a pohybovou spolupráci. Vedeme děti k vyváženému držení těla, zlepšení pružnosti, obratnosti, koordinace a k vytváření zdravých pohybových návyků. Rozvíjíme jejich sílu a flexibilitu, vytrvalost, vůli a hudební a prostorové cítění. V improvizaci pěstujeme schopnost se kreativně a autenticky vyjadřovat. Věnujeme se různým druhům tance – klasickému i současnému. Podle specializace žáků navazuje na jeden z hlavních vyučovaných předmětů Taneční praxe, ve které prohlubujeme individuální i skupinový taneční projev, podněcujeme tvořivé schopnosti a pěstujeme smysl pro vzájemnou pohybovou souhru. Děti v jejím rámci také připravují choreografie na veřejná taneční vystoupení.

Pedagogové

Mgr. Alice Kovářová – vedoucí oddělení

Sabina Bažantová

Svatováclavské slavnosti
Letošní Svatováclavské slavnosti byly opravdu jedinečné. Například byl veřejnosti po 100 letech zpřístupněn zámecký areál a proběhla první bohoslužba.
Slavnostní program slavností odstartovali žáci tanečního oddělení pod vedením Sabiny Bažantové s tanečním vystoupením Pomáda. Následně proběhla exhibice Sabiny Bažantové a její taneční partnerky Amálky.
Samozřejmě nechyběla dobrá muzika v podání ZUŠ Harmony bandu.
Děkujeme, že jste nás přišli podpořit :-)

Taneční představení Ze života hmyzu

12. dubna měly děti z prvních a vyšších ročníků tanečního oboru možnost shlédnout divácky náročné, ale velmi působivé představení současného tance Ze života hmyzu, inspirované dramatem bratří Čapků. Výborně je společně vytvořilo, nazkoušelo a interpretovalo 13 studentů třetího ročníku pražské taneční Konzervatoře Duncan Centre pod vedením absolventky konzervatoře, choreografky Heleny Ratajové. Na závěr proběhla krátká beseda s tvůrci a přítomné děti dostaly příležitost si spolu se staršími tanečníky vyzkoušet, co všechno obnáší být součástí sehrané ,,mravenčí armády”.

Vystoupení tanečního oboru 31.1.2017

Poslední lednový den proběhlo v do posledního místa zaplněném divadelním sále taneční konzervatoře Duncan Centre Novoroční vystoupení tanečního oboru. Jednotlivé choreografie Petry Doležalové se střídaly s klavírními skladbami v podání Anežky a Zdeňky Hančových a pestrým večerem diváky provedly žákyně dramatického oboru Eliška Moravová a Barbora Melišková. Povedený večer si užili nejen diváci, ale i účinkující. Děkujeme všem za hojnou účast a těšíme se na viděnou v dalším pololetí.

První zlato tanečního oboru
Čarodějnice 2016
Společné vystoupení žáků tanečního a klavírního oddělení