Sabina Bažantová

taneční obor

Sabina se tanci, především baletu, věnuje od svých 5 let, kdy začala navštěvovat Baletní školu Pirueta a poprvé si tak  zatančila na prknech pražských divadel. Studovala na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy a své taneční vzdělání završila v roce 2022 na pražské HAMU v oboru "Pedagogika tance".

Taneční praxe:
Sabina během svého tanečního života působila v několika tanečních souborech. Začínala v Dětském Baletu Praha, kde tančila hlavní role v celovečerních vystoupeních i muzikálech na scénách pražských divadel (např. Petr Pan, Sněhová královna, Louskáček, Večer plný muzikálů, Pocta Michaelu Jacksonovi, Alenka v Říši divů,…). Během studia na taneční konzervatoři byla vybrána a účinkovala v baletu Labutí jezero v Národním divadle nebo v Děvčátku se sirkami v Divadle Stavovském. Při studiu na HAMU prošla konkurzem a stala se členkou tanečního souboru PopBalet a následně profesionální taneční skupiny Evil Dancers, kde působila do roku 2022. Od roku 2022 je produkční, uměleckou vedoucí a členkou profesionálního tanečního souboru Dance 4 People.
Každoročně se Sabina účastní tanečních soutěží na celorepublikové i mezinárodní úrovni a umisťuje se na stupních vítězů.
Kromě divadel tančila a spolupracuje i s filmem, reklamou, produkcí FAMU, na hudebních videoklipech a dalších.

Pedagogická a choreografická praxe:
•  pedagog tanečního oddělení ZUŠ Harmony od 2018
•  Dětský Balet Praha – výuka tance mladších i starších žáků (4-12 let), spolupráce při tvorbě choreografií a nových představení
•  Pedagog klasického tance v PopBaletu
•  Lektorka Heels Dance a Stretch & Strength v Place 4 People