David Vaněk

kytara

Absolvoval jsem střední průmyslovou školu stavební, která mi slouží jako zadní vrátka k tomu, co mě živí teď a čím žiju již od základní školy. Hudba jako celek je smyslem mého života.

Srdcem jsem sice “rocker”, nicméně můj posluchačský záběr je velice široký. Mám rád vážnou hudbu, zejména symfonickou. Velkým koníčkem je pro mě hraní “blues” a různá odvětví “country”, nepohrdnu ani “funky” a občas se brouzdám i v “jazzu”. V neposlední řadě se nebojím ani hodně tvrdého metalu. K této multižánrovosti mi dopomohla “konzervatoř Jaroslava Ježka”, kde jsem 6 let studoval obor “rocková kytara”.

Zároveň jsem se neméně vyžíval v hudební teorii, čímž jsem se naučil skládat a aranžovat hudbu pro symfonická tělesa. Výsledkem mého snažení se stala úctyhodná absolventská práce na téma “Využití symfonického orchestru v rockové a metalové hudbě”, podtržená absolventským koncertem v klubu “SaSaZu”, kde jsem včetně zpracování notových partů, zorganizování, propagace a odehrání, vyprodukoval vystoupení “Nightwish revival Praha” s cca 60 členným symfonickým orchestrem. V té samé době jsem byl přijat do kapely Aleše Brichty na post kytaristy, kde hraji dodnes. Mezi další významnější kapely, kde jsem působil patří například “Mindwork”, “Rimortis” a “Dirty Game”.

Co se výuky kytary týče, tak je v mém zájmu, aby žák měl z hudby radost. Nehodlám se omezovat pouze osnovami, upřednostňuji zájmy žáků. Poslouchejte hudbu, najděte si svou cestu, cíl a já Vás povedu, kam budete chtít. Avšak bez vytrvalosti jsou talent, či génius jen prázdná slova.