NezařazenéNovinky

Vydařené rozsvícení stromu splněných přání

By 2.12.2015 No Comments

Za okny padá, padá sníh, budou Vánoce.

Za okny sníh nepadal, naopak drobně pršelo, mrholilo a vál velmi silný vítr. Počasí zkrátka nijak nenaznačovalo, že se blíží tolik očekávaný vánoční čas. První adventní neděle ale patří v Dolních Břežanech tradičně pořádání vánočních trhů a vítání blížících se svátků. A tak tomu bylo i letos – i přes nepřízeň počasí se sešlo nemalé množství návštěvníků, kteří napjatě očekávali rozsvícení vánočního stromu na dolnobřežanském náměstí. Tradicí se také stalo, že se na improvizované pódium postaví žáci našeho hudebního oboru a svojí hrou i zpěvem zpříjemní atmosféru tohoto mimořádného dne. Ani tentokrát na něm nechyběli reprezentanti ZUŠ Harmony – pravda, letos především v zastoupení pedagogů školy, kteří po úspěšné produkci na svatováclavských slavnostech secvičili písničky s vánoční tématikou. Za naše žáky se však představil a vystoupení naší školy příjemně uvedl Ondra Janeček s písní Půlnoční od Václava Neckáře. Tóny této skladby přilákaly k poslechu malé i velké návštěvníky a Ondra za doprovodu na kytaru v podání pana učitele Davida Vaňka sklidil nadšený potlesk. Pak již přišli na řadu učitelé hudebního oboru. A protože k vánocům patří písničky i sborové zpívání, představili se tentokrát se skladbami vokálními. Na kytaru doprovázel David Vaněk, na klavír Jaromír Klepáč. Repertoárově bylo vystoupení více než pestré – zazněl původně anglický spirituál v české úpravě nebo známá francouzská vánoční melodie z 16. století. Publikum okouzlila také slavná píseň Jingle Bells, tentokrát v netradiční úpravě Ray Charlese. Už na několika koncertech jsme se pravidelně loučili posluchačsky oblíbenou skladbou Johna Lennona War is over, kterou jsme zařadili na konec i tentokrát. Nadšený potlesk dokázal, že se vystoupení naší školy řadí mezi ta čísla, na která se posluchači těší. A to zase těší nás – vždyť co je pro hudebníky větší odměnou než radost publika? Takže na viděnou zase za rok, třeba tentokrát i s tím „pravým“ zimním počasím.

Mgr.Marta Kopečná, vedoucí klavírního oddělení

Fotografie z vystoupení naleznete zde