Smyčcové oddělení

Pomocí strun poznáváme hudební svět různých období a žánrů. Tu a tam otlačené prsty nahrazuje nadšení ze hry, zpočátku jednohlasých, postupně pak vícehlasých skladeb. Máme upřímnou radost z každé melodie rozezpívané na housličky. Společně se učíme zvládnout nástroj – přemluvit housle,  aby nevrzaly, aby zněly jasně a zahrály písničku i obtížnější skladby. Výuka zahrnuje ovšem nejen sólovou hru, ale také hru komorní, souborovou či orchestrální. Nedílnou součástí výuky jsou pak stejně jako v ostatních hudebních odděleních základy hudební teorie poskytované v kolektivních hodinách hudební nauky.

Motivací ke studiu je vystupování na školních, ale i mimoškolních koncertech a účast v různých hudebních soutěžích, především celostátní soutěži ZUŠ.

Cílem je vychovat především kultivovaného posluchače, ale též amatérského interpreta, který bude umět využít své dovednosti v praxi pro potěchu svoji i okolí.

Struny, co nás spojují jsou velmi pevné, nepraskají….

Pedagogové

Ondřej Lébr

Jana Lébrová

KRÁSNÝ ÚSPĚCH Z KRAJSKÉ SOUTĚŽE

Dne 5.4.2024 se v ZUŠ Mladá Boleslav konalo krajské kolo soutěže MŠMT ve hře na housle a naši žáci byli opět úspěšní!

Andráš Lozan ze třídy Jany Lébrové získal 2.cenu v první kategorii  a cenu nejmladšího účastníka.

Alena Potužáková ze třídy Ondřeje Lébra získala 2.cenu ve třetí kategorii . Bravo!

Na klavír je skvěle doprovázel Tomáš Hojdysz.

Oběma žákům a jejich pedagogům moc gratulujeme

HOUSLOVÝ KONCERT