JARNÍ KLAVÍROKLÁNÍ

By 28.4.2016 No Comments

Dne 27.4. proběhl v koncertním sále ZUŠ Harmony 2. ročník sólové klavírní soutěže Jarní klavíroklání. Oproti prvnímu ročníku se ho zúčastnilo takřka dvojnásobné množství mladých klavíristů, kteří vzájemně porovnali své schopnosti v celkovém počtu 31 účastníků. Soutěžilo se celkem v 5. soutěžních kategoriích, repertoár nebyl žánrově nijak omezen. Porota ve složení Jaromír Klepáč, Zdeňka Hančová, Pavel Loukota, Marta Kopečná, ředitelka školy Magda Marková a MUDr. Radek Zub jako tajemník poroty a zástupce rodičů, vyslechla vyrovnané výkony a zhostila se nelehkého úkolu – vybrat ty nejlepší. Letošní ročník je totiž oproti minulému koncipován jako dvoukolový, příští týden se tedy naši nejúspěšnější pianisté utkají ve finálním kole se ZUŠ Libčice nad Vltavou a ZUŠ Kladno. Za ZUŠ Harmony postupují a dále budou reprezentovat naši školu následující žáci:

1. kategorie (1.ročník a phv)
– Loretta Laryea, Natali Zinburgová, Agáta Šebková
2. kategorie: Emma Vostatková
3. kategorie: Ondřej Vido, Andrea Kreppke, Jakub Fogl
4. kategorie: Johana Spálená, Lukáš Novotný
5. kategorie: Ondřej Novák.

Všem soutěžícím děkujeme za krásné výkony a postupujícím držíme palce v dalším kole.

Více fotografií naleznete ZDE.