Pomocí strun poznáváme hudební svět různých období a žánrů. Tu a tam otlačené prsty nahrazuje nadšení ze hry, zpočátku jednohlasých, postupně pak vícehlasých či akordických skladeb. Zařádíme si i na elektrické kytaře, prožíváme společnou pohodu v komorních souborech, máme upřímnou radost z každé melodie rozezpívané na housličky. Společně se učíme zvládnout nástroj – přemluvit housle,  aby nevrzaly, kytaru, aby zněla jasně, zahrát si písničku i obtížnější skladby. Na konci společného snažení jsou děti plnohodnotně připraveny k navazujícímu studiu na uměleckých školách a konzervatořích, popřípadě VŠ s hudebním zaměřením. Struny, co nás spojují jsou velmi pevné, nepraskají….

 

 

Pedagogové:

David Vaněk, DiS. – vedoucí oddělení

Pavel Dvořák, DiS.

Ondřej Bezvoda, DiS.

 

 

Jarní kytaroklání 2019

Kytarové oddělení ZUŠ Harmony v Dolních Břežanech uspořádalo 11.4. 2019 již třetí ročník kytarové soutěže s názvem “Kytaroklání”. Pozvání do soutěže letos přijali ZUŠ Vrané nad Vltavou a Libčice nad Vltavou.

Akce se konala v tanečním sále ZUŠ Harmony a zůčastnilo se jí 17 soutěžících.

V porotě zasedli zástupci soutěžících škol: za ZUŠ Vrané nad Vltavou Eva Frýdlová, za ZUŠ Libčice nad Vltavou Kateřina Judová a za hostitelskou ZUŠ Harmony Pavel Dvořák. Post předsedy poroty přijal Miloš Knopp z Mezinárodní konzervatoře.
Děkujeme všem za účast a těšíme se na další ročník.

 

vysledkova_listina

Kytarový koncert

21.11. se v sále ZUŠ uskutečnil krásný koncert žáků ze třídy pana učitele Pavla Dvořáka.

Absolventský koncert
22.5. se v sále ZUŠ Harmony uskutečnil již druhý absolventský koncert. Naši absolventi I. stupně vzdělávání Klára Ježková, Radovan Lipár a Jakub Lebeda nám nabídli pestrou paletu jednotlivých vystoupení – od barokní hudby po současné moderní žánry a filmové melodie.
Děkujeme za krásný zážitek a snad hudba zůstane našim mladým umělcům v srdci i nadále.
Okresní kolo ve hře na kytaru 8.2.2017 v Roztokách u Prahy
Jarní kytaroklání 2016