Hravá písnička, veselá skladbička, rozevlátý romantický koncert, řádem oplývající barokní fuga, jazzové laškování, chanson, poprocková pecka…, to vše a mnohem více se skrývá ve světě černobílých kláves. V ZUŠ Harmony pomáháme dětem tento svět hravou formou objevovat a poznávat. Věříme, že cestou k poznání je i výběr repertoáru. Záleží nám na tom, aby se děti na jeho výběru sami aktivně podílely. I proto se výuka klavíru u nás tradičně těší velkému zájmu. Ne každý chce či může být klavírním virtuosem. Učíme se proto také samostatně doprovodit písničky dle vlastního výběru dětí, popřípadě i ztvárnit vlastní hudební nápady formou improvizace. Pamatujeme i na příznivce stylizovaných doprovodů, moderních technologií a netradičních zvuků. Na našem oddělení vyučujeme také hru na klávesy. Od 4. ročníku děti dle vlastního výběru rozvíjejí své schopnosti v dalším přidaném předmětu – Komorní hře, Sborovém zpěvu V každém z předmětů sdílejí své prožitky, poznání i radost z hudby s ostatními dětmi a zároveň získávají prostor pro sebevyjádření i společnou práci na školních projektech. Na našem oddělení s dětmi pravidelně připravujeme třídní koncerty k různým příležitostem – vánoční, jarní …, nebo koncerty tematicky zaměřené např. na filmovou hudbu. Každoročně mají klavíristé také možnost zúčastnit se školní sólové soutěže Klavíroklání. Černobílý svět kláves je ve skutečnosti velmi barevný… :-)

Pedagogové:

Tomáš Hojdysz, DiS. – vedoucí klavírního oddělení

Mgr. Jaromír Klepáč

MgA. Sabina Vajdová

Pavel Loukota, DiS.

Daniela Sniehottová

MgA. Jana Bínová Koucká

Jana Dryáková, DiS.

Václav Tobrman

Michaela Kadlecová, DiS.

Absolventský koncert
22.5. se v sále ZUŠ Harmony uskutečnil již druhý absolventský koncert. Naši absolventi I. stupně vzdělávání Klára Ježková, Radovan Lipár a Jakub Lebeda nám nabídli pestrou paletu jednotlivých vystoupení – od barokní hudby po současné moderní žánry a filmové melodie.
Děkujeme za krásný zážitek a snad hudba zůstane našim mladým umělcům v srdci i nadále.
Jarní Klavíroklání 2018

Soutěž proběhla 28.3. 2018 a celkem se jí zúčastnilo 21dětí ze všech klavírních tříd naší školy.
Děti soutěžily podle ročníků v sedmi kategoriích.
Soutěž byla jednokolová bez postupu.

Tříčlenná porota zasedla ve složení pedagogů ZUŠ Harmony: J. Koucká, P. Loukota a T. Hojdysz – který byl zároveň předsedou poroty.

Všechny děti odvedly krásné výkony a porota neměla lehké rozhodování.
Nejvíce překvapila úroveň druhé kategorie. Vystoupení byla natolik vyrovnaná a pěkná, že se porota rozhodla udělit všechna místa dvakrát.
Ve vyšších kategoriích naopak zůstala některá místa neudělena z důvodu nízkého počtu soutěžících.

Děkujeme všem soutěžícím za krásné výkony, rodičům a všem z publika za podporu a vytvoření hezké atmosféry během soutěže.

Těšíme se na další ročník Jarního klavíroklání.   vysledkova listina 2018 klavir

Adventní workshop
Koncert žáků klávesového oddělení
Jarní Klavíroklání 2016 Finální kolo