Vše v našem životě hraje určitou roli. Občas i my sami, musíme hrát určitou roli. Občas také musíme improvizovat či se prezentovat a předvést. Na dramatickém oboru ZUŠ Harmony se snažíme dětem ukázat a naučit je, že divadlo se dá dělat mnoha způsoby a že ke zdařilému představení/výkonu nevede jen jedna správná cesta. Seznamujeme se tak s různými hereckými technikami (od klasických až po moderní/alternativní). Učíme se také zvládnout trému a učíme se improvizovat, což znamená moci spontánně tvořit a zároveň si umět poradit i v náročnějších situacích, které můžeme potkat nejen na prknech, která znamenají svět, ale i v běžném životě. Znalosti z dramatického oboru tak děti mohou v budoucnu využít v mnoha profesích – učitel, manažer, politik, právník novinář, mluvčí, úředník… zkrátka jakékoliv povolání, které vyžaduje veřejné vystupování před lidmi, vysokou míru empatie, pohotovost, schopnost pracovat v týmu…

Pedagogové

Markéta Javorková, Dis.

Miroslav Dvořák, Dis.

Literárně-umělecký pořad “Mnohochuť”

V neděli 8.dubna 2018 se v Divadle Dobeška konal literárně-umělecký pořad “Mnohochuť”, jehož součástí byly i naše dvě žákyně z dramatického oboru – Eliška Moravová, která celý večer společně s Markétou Javorkovou odmoderovala, a Sára Hynková, která si s Markétou Javorkovou zahrála v dialogu “Hlavně si vzít boháče”. Dále vystoupili např.: hudební skupina Infinity (jejíž součástí je i Ivy Hoang – herečka ze seriálu Ohnivý kuře), muzikant Tom Cortés, novinářka Radana Šatánková nebo spisovatel Jiří Kamen.

Český rozhlas Junior

Ve čtvrtek náš dramaťák navštívil redaktor Českého rozhlasu Junior Marek Kuta. Děti se podílely na anketách pro ČR Junior.

A jaké byly poznatky pana redaktora?

” Žáci Literárně dramatického oboru na ZUŠ Harmony v
Dolních Břežanech pod vedením pana Miroslava Dvořáka byla pro mě jednou z nejkrásnějších a nejinspirativnějších.
S tak velkým množstvím kreativity a smyslu pro humor
jsem se dlouho nesetkal.Děkuji za spolupráci. ”

Marek Kuta, redaktor

,,Večer scénických čtení”

7.prosince 2017 proběhl v sále dramatického oboru “Večer scénických čtení”. Dvě nejstarší skupiny Markéty Javorkové zahrály úryvky z knih “Zločin lorda Artura Savila” (Oscar Wilde) a “Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha” (Miguel Cervantes). Večer moderovaly žákyně Miroslava Dvořáka – Eliška Moravová a Barbora Melišková.

,,Pásmo monologů”

Starší žáci dramatického oboru přišli na začátku druhého pololetí s prosbou, že by si chtěli vyzkoušet, co obnáší zahrát klasická, třeba i vážná dramata. Sestavili proto společně s paní učitelkou “Pásmo monologů”, kde se setkali s díly Shakespeara, Gogola, Ostrovského, Stopparda a dalších. Postavili se ke zkoušení velmi zodpovědně, s nadšením a touhou porozumět postavě, kterou hrají. Výsledek byl na jejich věk a zkušenosti neuvěřitelný. Posuďtě sami:

Dramatický obor vystupoval pro děti z MŠ Dolní Břežany

Dramatický obor odstartoval druhé pololetí vystoupením pro děti z MŠ Dolní Břežany. Společně jsme zavzpomínali na vánoční čas, a to pomocí kouzelných pohádek Zbyňka Malinského: “Jak šiška Anežka přála lidem veselé Vánoce” a “Jak ořechová skořápka plula na Vánoční ostrov”. Představení si užili jak diváci, tak herečky a už se těšíme na další spolupráci s MŠ.

V sobotu 10.12.2016 měly nejstarší žákyně dramatického oboru premiéru vánočních pohádek od Zbyňka Malinského: “Jak se vánočka dala pojistit proti připálení” a “Jak to bylo s jedličkou a červeným ptáčkem”. S těmito pohádkami ještě dále vystoupí pro děti v mateřské i základní škole.
Momočan a strašidla
Závěrečné vystoupení žáků literárně dramatického oboru v pražském Pidivadle
Vystoupení žáků dramatického oboru v MŠ Dolní Břežany