Novoroční koncerty klavírního oddělení

By 18.1.2016 No Comments
Doba adventu i Tří králů sice dávno minula, přesto se nově zrekonstruovaným sálem ZUŠ Harmony rozezněly tóny koled i jiných vánočních písní. Druhý lednový týden se totiž na novoročních koncertech představili žáci z klavírních tříd pedagogů Jitky Lipscombe, Jaromíra Klepáče a Marty Kopečné a premiérově rozehráli kladívka nově zakoupeného koncertního křídla Rösler. Celkem vystoupilo takřka na 40 klavíristů všech úrovní.
Mimo koled posluchači vyslechli skladby klasické hudby, zazněly tolik oblíbené písně z filmů a pohádek a děti se také představily i ve více ruční hře. Zajímavým číslem, které se dočkalo zaslouženého aplausu, byla vánoční píseň Rolničky, kterou společně s dcerou Natali nacvičili rodiče Mária a Pavel Zinburgovi jako skladbu na 6 rukou. Dceru Lucii Ježkovou zase doprovodila maminka Pavlína a společně připomněly vánoční atmosféru skladbou Tichá noc. Publikum se také dočkalo i autorského vystoupení Anny Duchoslavové, která do koncertního repertoáru zařadila jednu ze svých skladeb.
Prezentace klavírního oddělení ale zdaleka nekončí – v průběhu 2. půle ledna se můžete těšit na třídní koncert žáků pana učitele Pavla Loukoty a na konci měsíce se odehraje společné vystoupení žáků třídy Zdeny Hančové a taneční oboru v divadle Duncan.