Strunné oddělení

Pomocí strun poznáváme hudební svět různých období a žánrů. Tu a tam otlačené prsty nahrazuje nadšení ze hry, zpočátku jednohlasých, postupně pak vícehlasých či akordických skladeb. Zařádíme si i na elektrické kytaře, prožíváme společnou pohodu v komorních souborech, máme upřímnou radost z každé melodie rozezpívané na housličky. Společně se učíme zvládnout nástroj – přemluvit housle,  aby nevrzaly, kytaru, aby zněla jasně, zahrát si písničku i obtížnější skladby. Na konci společného snažení jsou děti plnohodnotně připraveny k navazujícímu studiu na uměleckých školách a konzervatořích, popřípadě VŠ s hudebním zaměřením. Struny, co nás spojují jsou velmi pevné, nepraskají….

Pedagogové

David Vaněk, DiS. – vedoucí oddělení

Pavel Dvořák, DiS.

Ondřej Bezvoda, DiS.

Soutěž MŠMT

Dne 7.3.2024 se naši žáci zúčastnili kytarové soutěže základních uměleckých škol vyhlášené MŠMT ČR. Realizaci, prostory, občerstvení aj. zajišťovala ZUŠ Libčice nad Vltavou, potažmo její pedagogický sbor v čele s panem ředitelem Vladimírem Klimentem. Z okresního kola (Praha-západ) si první místo v kategorii 14 let odnesl Jonáš Smékal a na druhém místě se v kategorii 10 let umístil Ondřej Červeňák. Oběma našim žákům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší základní umělecké školy Harmony.

SIneo+224e24031314520SIneo+224e24031214050

Jarní kytaroklání 2019

Kytarové oddělení ZUŠ Harmony v Dolních Břežanech uspořádalo 11.4. 2019 již třetí ročník kytarové soutěže s názvem “Kytaroklání”. Pozvání do soutěže letos přijali ZUŠ Vrané nad Vltavou a Libčice nad Vltavou.

Akce se konala v tanečním sále ZUŠ Harmony a zůčastnilo se jí 17 soutěžících.

V porotě zasedli zástupci soutěžících škol: za ZUŠ Vrané nad Vltavou Eva Frýdlová, za ZUŠ Libčice nad Vltavou Kateřina Judová a za hostitelskou ZUŠ Harmony Pavel Dvořák. Post předsedy poroty přijal Miloš Knopp z Mezinárodní konzervatoře.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na další ročník.

vysledkova_listina

Kytarový koncert

21.11. se v sále ZUŠ uskutečnil krásný koncert žáků ze třídy pana učitele Pavla Dvořáka.

Absolventský koncert
22.5. se v sále ZUŠ Harmony uskutečnil již druhý absolventský koncert. Naši absolventi I. stupně vzdělávání Klára Ježková, Radovan Lipár a Jakub Lebeda nám nabídli pestrou paletu jednotlivých vystoupení – od barokní hudby po současné moderní žánry a filmové melodie.

Děkujeme za krásný zážitek a snad hudba zůstane našim mladým umělcům v srdci i nadále.

Okresní kolo ve hře na kytaru 8.2.2017 v Roztokách u Prahy
Jarní kytaroklání 2016