Hravá písnička, veselá skladbička, rozevlátý romantický koncert, řádem oplývající barokní fuga, jazzové laškování, chanson, poprocková pecka…, to vše a mnohem více se skrývá ve světě černobílých kláves. V ZUŠ Harmony pomáháme dětem tento svět hravou formou objevovat a poznávat. Věříme, že cestou k poznání je i výběr repertoáru. Záleží nám na tom, aby se děti na jeho výběru sami aktivně podílely. I proto se výuka klavíru u nás tradičně těší velkému zájmu. Ne každý chce či může být klavírním virtuosem. Učíme se proto také samostatně doprovodit písničky dle vlastního výběru dětí, popřípadě i ztvárnit vlastní hudební nápady formou improvizace. Pamatujeme i na příznivce stylizovaných doprovodů, moderních technologií a netradičních zvuků. Na našem oddělení vyučujeme také hru na klávesy. Od 4. ročníku děti dle vlastního výběru rozvíjejí své schopnosti v dalším přidaném předmětu – Komorní hře, Sborovém zpěvu V každém z předmětů sdílejí své prožitky, poznání i radost z hudby s ostatními dětmi a zároveň získávají prostor pro sebevyjádření i společnou práci na školních projektech. Na našem oddělení s dětmi pravidelně připravujeme třídní koncerty k různým příležitostem – vánoční, jarní …, nebo koncerty tematicky zaměřené např. na filmovou hudbu. Každoročně mají klavíristé také možnost zúčastnit se školní sólové soutěže Klavíroklání. Černobílý svět kláves je ve skutečnosti velmi barevný… :-)

Pedagogové:

Mgr. Jaromír Klepáč

Pavel Loukota, DiS.

Daniela Sniehottová

Tomáš Hojdysz, DiS.

MgA.Jana Bínová Koucká

Jana Dryáková

Mgr. Zuzana Radová

Václav Tobrman

Adventní workshop
Koncert žáků klávesového oddělení
Jarní Klavíroklání 2016 Finální kolo
Společný koncert žáků klavírního a tenečního oddělení
Lednový koncert klávesové třídy 2016
Novoroční koncerty klavírního oddělení