Dechové oddělení

Se stejnou přirozeností jako dýcháme, se učíme hrát na zobcovou a příčnou flétnu, saxofon, klarinet a trubku. Učíme se s dechem pracovat, modelovat s jeho pomocí hudební fráze, vystavět pomocí dechu celou skladbu. Dýchání je naší součástí a ovlivňuje tak i naše rytmické a melodické cítění. Jeho správným zvládnutím pomáháme rozvíjet přirozenou hudebnost dětí. Vedle dýchání se učíme také správně držet a ovládat nástroj, který si děti vyberou. Každému nástroji sluší jiný styl hry. V průběhu studia společně interpretujeme skladby z klasické, jazzové i populární hudby a odhalujeme tak specifika těchto stylů. Radost ze společného hraní  a společných hudebních prožitků sdílíme v souborové hře, rozmanitost práce s dechem, vlastní hudební představivosti i samostatnou intonační jistotu poznáváme a rozvíjíme v hodinách sborového zpěvu.

V Harmony se snažíme probudit v dětech zájem o hudbu a dále rozvíjet jejich touhu a dovednosti. Společné poznávání nástroje, hudby i vlastních schopností je pro nás všechny radost a zábava, která nás povzbuzuje ke stále lepším a lepším výsledkům.

Pedagogové:

Jiří Žák, Dis. – vedoucí oddělení

Pavel Loukota, Dis.

MgA. Petra Růžičková

Pavel Rabas

Marek Jersák

Setkání s dechovými nástroji
Dnes do naší školy zavítalo 110 dětí z MŠ a ZŠ Dolní Břežany, kde jim byly představeny dechové nástroje, zaposlouchaly se do koncertu v podání Adély Tiché, Šimona Nováka a Amálky Maškové. Celým programem provázeli naši skvělí učitelé Jirka Žák, Petra Růžičková a Matěj Růžička.
Děkujeme za návštěvu a těšíme se zase někdy příště.

Dne 26. 4. 2023 se konala třídní přehrávka flétnové a klarinetové třídy paní učitelky Petry Růžičkové. Za klavírní doprovod děkujeme panu učiteli Pavlovi Loukotovi.

Třídní koncert žáků L. Noskové

Absolventský koncert

Včerejším absolventským koncertem zakončili naši studenti Hynek Lipár, Oliver Kucker, Kristýna Šlingrová a Zuzana Litošová své sedmileté studium I. cyklu ZUŠ. Gratulujeme jim ke krásným výkonům a přejeme jim, aby hudba zůstala součástí jejich života.

Dne 22.2. se děti ze ZUŠ Harmony zúčastnily okresního kola soutěže zobcových fléten v ZUŠ Dobřichovice s tímto umístěním:

Silvia Bea Dobogai – 1. místo
Vítek Barbořík – 3. místo
Matyáš Perski – 3. místo
Kateřina Česká – 3. místo
Lucie Dykastová – čestné uznání

Dne 23.2. se konala také soutěž saxofonů v ZUŠ Řevnice, na které naši školu reprezentoval Šimon Novák a umístil se na 1. místě.

Všem soutěžícím moc gratulujeme a děkujeme za účast na soutěži!

Svatováclavské slavnosti

Letošní Svatováclavské slavnosti byly opravdu jedinečné. Například byl veřejnosti po 100 letech zpřístupněn zámecký areál a proběhla první bohoslužba.

Slavnostní program slavností odstartovali žáci tanečního oddělení pod vedením Sabiny Bažantové s tanečním vystoupením Pomáda. Následně proběhla exhibice Sabiny Bažantové a její taneční partnerky Amálky.

Samozřejmě nechyběla dobrá muzika v podání ZUŠ Harmony bandu.

Dechová soutěž MŠMT

Tereza Fusková a Hynek Lipár, se po úspěšném absolvování školního i okresního kola soutěže ZUŠ pořádané MŠMT, umístili v kategorii saxofon na krásném třetím místě.

Moc jim gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Dechoklání 2017

Novoroční koncert v novém sále ZUŠ Harmony