IMG_9945

Sabina se tanci, především baletu, věnuje od svých 5 let, kdy začala navštěvovat Baletní školu Pirueta a poprvé si tak  zatančila na prknech pražských divadel. Studovala na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy, nyní pokračuje ve studiu na HAMU, obor pedagogika tance / zaměření klasický tanec.

PRAXE:

Členka souboru Pop Balet

Pedagogická a choreografická činnost v Dětském Baletu Praha – výuka tance mladších i starších žáků (4-12 let), spolupráce při tvorbě choreografií a nových představení

Výuka taneční výchovy v ZŠ Curieových

Trenérka pražských mažoretek (taneční průprava)

Lektorská činnost ve studiu Pole Heaven (výuka stretchingu, baletu a moderny)

Hlavní role v baletních představeních i muzikálech Dětského Baletu Praha (Petr Pan, Sněhová královna, Louskáček, Večer plný muzikálů, Pocta Michaelu Jacksonovi, Alenka v Říši divů,…)

Moderace soutěže Taneční korunka.

Mnoho dalších rolí – Děvčátko se sirkami (Stavovské divadlo), Kniha džunglí (Rock Opera Praha), dětská role v Labutím jezeře v Národním divadle.

Vystoupení na festivalech a různých akcích, např. Estonské tance na festivalu Estonských dnů v Praze a Kroměříži, choreografie Vltava a Pas de trois z baletu Bajadéra na italském festivalu tance a hudby ve městě Terst, vánoční a další předtančení při kongresových sešlostech a na plesech …

Každoročně se také účastní mezinárodní soutěže Dance World Cup, kde se umisťuje na 1. místech.