kovarova

Alice vystudovala státní konzervatoř Praha- obor- klasický tanec, následně AMU- pedagogika tance /zaměření klasický tanec/ 1982 – tří měsíční stáž Leningrad

PRAXE:

• BALET „Pohádka o Honzovi“ , „Špalíček“, „Labutí jezero“, „Šípková Růženka“, „Popelka“ atd.
  • ČINOHRA „Bílé čápy nad Brestem“, „ Nasredin“ atd..
  • PRAXE FILMOVÁ – tuzemská i zahraniční – choreografie a tanec

ZAMĚSTNÁNÍ

• od roku 1985 Konzervatoř hlavního města Prahy – pedagog klasického tance a scénické praxe. Mnozí z jejich studentů se uplatnili,jako špičkoví sólisté na zahraničních scénách /Např. O. a J. Bubeníčkovi, D. Klimentová, V. Kuneš, J. Váňa, M. Urban a další./ a ostatní na zahraničních i domácích scénách jako sólisté a sboroví tanečníci.
  • Od roku 2006 funkce vedoucí oddělení klasického tance Asistence choreografie v Národním divadle, ve spolupráci s konzervatoří hlavního města Prahy. Stavovské divadlo,představení „Děvčátko se sirkami“ dvojrole: maminka a Osud
  • 6 let ZUŠ Praha 4
  • Od roku 2009 Mezinárodní konzervatoř PRAHA – pedagog klasického tance Střední dvouletá herecká škola při soukromém Divadle „M“ Duchcov – pohyb a scénický tanec. HOSTOVÁNÍ V činohrách a hudebních komediích Divadla „M“ zájezdová scéna Praha s divadelní scénou v Duchcově. První soukromé kamenné divadlo v ČR. ( herecké i taneční role ) Od roku 2000 folklorní taneční večery pro zahraniční hosty. Průběžná účast na zahraničních i domácích vzdělávacích seminářích a kurzech.